20 sie 2011

Warsztaty - wykorzystanie origami w scrapbookinguChińczycy ponad 2000 lat temu wynaleźli papier, zapewne także jako pierwsi składali go. Zatem origami, jako sztuka składania papieru powstało bardzo dawno. Od IX wieku w Japonii układano z papieru zabawki, pudełka, kwiaty, motyle, ptaki i inne zwierzęta. Po II wojnie światowej sztuka origami pojawiła się również w Europie i rozpowszechniła na wszystkie kontynenty. Origami obecnie, to nie tylko sztuka i rozrywka, ale także element edukacji stosowany w nauczaniu i terapii.

Podczas warsztatów postaram się przybliżyć co nieco sztukę origami.
Każdy uczestnik otrzyma pakiet materiałów, z których wykona pudełko ozdobione m.in. różą oraz album harmonijkowy na zdjęcia (wszystko jako jeden komplet).  Pudełko jest o tyle ciekawe, że wykonuje się go (zarówno denko jak i wieczko) z tej samej wielkości karteczek, bez przycinania, jak również album harmonijkowy do środka, który pasuje do pudełka idealnie. Róża, to origami modułowe na specjalnym papierze do origami. Wykonana praca i materiały będą oczywiście własnością uczestnika.
Warsztaty przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, jak i dla tych, którzy już składali, zawsze bowiem warto nauczyć się ciekawych modeli. Podczas warsztatów będę szczegółowo omawiała każdy etap składania i służyła pomocą.
Uczestnicy proszeni są o przyniesienie nożyczek.
Zapraszam serdecznie.

Prowadzący: Izabella Ralska- Oribella
Instruktorka Polskiego Centrum Origami i Polskiego Towarzystwa Orgiami


Czas trwania: 2-3 h.

Koszt: 60 zł/os – płatne przelewem do 30 września (nie ma możliwości rezerwacji miejsca bez opłaty i płacenia dopiero w czasie warsztatów), w przypadku wycofania się z rezerwacji po 30 września poniesione koszty nie będą zwracane.

Grupa uczestników: od 5 do 15 (+5) osób

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz